شرکت گوگل که طی سال های اخیر با رشد و پیشرفت قابل توجهی همراه بوده و هم اکنون نیز یکی از بزرگان دنیای فناوری محسوب می شود، تغییر ساختاری بزرگی را به خود دیده و زیر چتر هلدینگ بزرگی به نام آلفابت قرار گرفته است.

شرکت آلفابت توسط لری پیج، بنیانگذار گوگل تاسیس شده است و از این پس، وی سمت مدیرعاملی این شرکت را بر عهده خواهد داشت. در کنار وی، سرگئی برین در نقش رییس و اریک اشمیت نیز در سمت مدیر اجرایی در این شرکت ایفای نقش خواهند کرد.

پس از این تغییر ساختاری بزرگ، گوگل به یکی از شرکت های زیرمجموعه آلفابت تبدیل خواهد شد. ساندار پیچای که پیشتر نایب رییس گوگل بود اکنون به سمت مدیرعاملی این مجموعه منصوب شده است.

از این پس، گوگل به فعالیت خود تنها در زمینه های موتور جست و جو، تبلیغات، نقشه، یوتیوب و اندروید ادامه خواهد داد و بخش هایی همانند Nest، Fiber، Google Ventures، Google Capital و Google X از حیطه کاری گوگل بیرون خواهند آمد و به شرکت مادر (آلفابت) سپرده می شوند.

در این بین، سهامداران گوگل نیز خوشحالی خود را از این تغییر ساختاری ابراز کردند، چرا که سهام آنها با سهام شرکت بزرگ‌تری به نام آلفابت معامله خواهد شد. خبرها حاکی از این است که پس از اعلام این خبر، قیمت سهام این شرکت 4 درصد افزایش یافته است.

لری پیج مدیر عامل شرکت هلدینگ آلفابت در این خصوص عنوان کرد:" شرکت گوگل تا به این لحظه عملکرد قابل قبولی را داشته است. اما تصمیم گرفتیم به منظور شفاف‌تر کردن عملکردهای گوگل، شرکت بزرگتری به نام آلفابت را تاسیس کنیم و از اینکه به عنوان مدیر عامل این هلدینگ بزرگ در کنار بهترین های این حوزه فعالیت می کنم بسیار خوشحالم."

با نام کاربری خود نظر بدهید