شرکت گوگل روز دوشنبه از تصمیم غیرمنتظره ای برای یک تغییر ساختاری بزرگ و تاسیس شرکتی به نام Alphabet خبر داد و اعلام کرد که از این پس، گوگل یکی از شرکت های زیر مجموعه هلدینگ بزرگ آلفابت خواهد بود.چهره های سرشناس شرکت جدید آلفابت را بشناسید

بر اساس این خبر که بازتاب گسترده ای در میان رسانه ها داشت، از این پس، گوگل تنها در بخش های موتور جست و جو، تبلیغات، اندروید، نقشه و یوتیوب فعالیت خواهد کرد و تحت نظر ساندار پیچای، مدیرعامل جدید این شرکت رهبری خواهد شد.

در شرکت جدید آلفابت لری پیج با سمت مدیرعاملی، دیوید دراموند در نقش مشاور ارشد و اریک اشمیت با عنوان مدیر اجرایی ایفای وظیفه خواهند کرد.

در ادامه به معرفی سایر شخصیت های بزرگ هلدینگ آلفابت می پردازیم.


1. Sergey Brin

وی که به همراه لری پیج از بنیانگذاران گوگل محسوب می شود، رییس آلفابت خواهد بود. وی نظارت کاملی را بر روی پروژه هایی همچون Google X، گوگل گلس و خودروهای بدون راننده این شرکت خواهد داشت.


2. آرتور لوینسون


لوینسون مدیرعامل شرکت تحقیقاتی Calico گوگل است که در زمینه پژوهش بر روی افزایش طول عمر انسان ها فعالیت می کند. وی در حال حاضر عضو هیئت مدیره شرکت اپل است.


3. Tony Fadell


فادال سکان هدایت شرکت Nest را در دست خواهد گرفت. این شرکت در زمینه تولید دستگاه های هوشمند خانگی فعالیت دارد و در سال 2014 توسط گوگل خریداری شد. وی سابقه هدایت گروهی از کارکنان اپل را که موفق به تولید آیپاد شده اند را در کارنامه دارد.


4. Dan Dactoroff


داکتوروف مسئولیت رهبری آزمایشگاه Sidewalk را بر عهده خواهد داشت. این آزمایشگاه در زمینه تولید محصولات و پلتفرم هایی ویژه حل مشکلات مربوط به هزینه های زندگی، حمل و نقل عمومی و مصرف انرژی خدماتی را به شهروندان ارایه می دهد. از سوابق کاری وی می توان به مدیرعاملی خبرگزاری بلومبرگ اشاره کرد.


5. Craig Baratte


بارات هدایت شرکت Fiber گوگل را در دست خواهد گرفت. این شرکت در زمینه تولید محصولاتی همچون خانه‌های شهری با استفاده از فیبر فعالیت دارد و توانسته خدماتی را در شهرهای آستین، تگزاس، کازنراس سیتی و میسوری آمریکا ارایه کند.


6. David Lawee


دیوید لاوی هدایت Google Capital گوگل را که صندوق سهام هدفدار شرکت‌های در حال رشد است بر عهده دارد. این صندوق توسط گوگل حمایت می شود.

 

7. Bill Maris


ماریس مدیر بخش Venture گوگل است. این صندوق بازوی سرمایه گذاری گوگل است و در زمینه جذب سرمایه و سرمایه گذاری در شرکت های تازه وارد به دنیای فناوری و سایر زمینه ها فعالیت دارد.

این تغییر ساختاری بزرگ، این شانس را به گوگل می دهد تا یوتیوب را از خود جدا کرده و کسب و کار تازه ای را برای آن ایجاد کند. اما در حال حاضر، یوتیوب و Susan Wojcicki مدیرعامل این بخش، همچنان تحت نظر مدیر عامل جدید گوگل باقی خواهند ماند. همچنین امید کردستانی که در سمت مدیر ارشد کسب و کار در این شرکت فعالیت می کرد، به سمت جدید در نقش مشاور هر دو شرکت منصوب خواهد شد.

گوگل اعلام کرده است که بکارگیری چهره های سرشناس و نخبه دیگری را نیز در کادر مدیریتی این شرکت بزرگ در سر می پروراند که این کادر مجرب در طول زمان تکمیل خواهند شد.

با نام کاربری خود نظر بدهید