دو هفته پیش برخی کاربران ویندوز 10 اعلام کردند که استور ویندوز 10 قطع شده و آن ها برای دانلود و بروزرسانی نرم افزار ها به استور دسترسی ندارند و حالا غول فناوری اعلام کرده این مشکل برطرف شده است.

مایکروسافت اعلام کرده مشکلاتی که از سوی کاربران در مورد عدم دسترسی به استور ویندوز 10 و قطعی آن مطرح شده بود بر طرف شده است و کاربران می توانند از آن استفاده کنند.

سه شنبه دو هفته پیش مسئولین مایکروسافت اعلام کردند که ظرف 48 ساعت آینده یعنی روز پنج شنبه ویندوز 10 آپدیتی مربوط به تعمیر استور خود دریافت خواهد کرد و این مشکل برطرف خواهد شد اما آپدیدتی برای آن مشاهده نشد.

شنبه گذشته کابران اعلام کردند دسترسی به استور ویندوز 10 برای آن ها قطع است و حتی می توانند به قسمت بروز رسانی این اپلیکیشن بروند و بروز رسانی نرم افزار ها را مشاهده کنند اما پس از اجرا کردن بروز رسانی ها، همه آن ها در مرحله Pending می ماند و چیزی دانلود نمی شود.

اما پس از آن پیام های مربوط به مشکل داشتن سرور استور ویندوز 10 دریافت شد و با گزارش این مشکل به مایکروسافت از سوی کاربران، سرور دوباره در دسترس قرار گرفت و مایکروسافت اعلام کرد مشکل اپلیکیشن استور ویندوز 10 برطرف شده و کاربران می توانند بروزرسانی ها را بدون مشکل دریافت کنند.

ولی کسانی که هنوز با استور ویندوز 10 مشکل دارند طبق گفته کارشناسان بایستی مجددا کامپیوتر خود را راه اندازی کنند و برنامه استور را باز کنند و چند لحظه صبر کنند تا برنامه باز شود سپس به قسمت بروزرسانی ها رفته و یکبار دیگر دانلود ها را انجام دهند تا مشکلشان برطرف شود.

به نظر می رسد هنوز هم تعداد اندکی از کاربران ویندوز 10 با استور و اپلیکیشن های آن مشکل دارند، احتمالا این مشکلات به مسائل دیگری غیر از اپلیکیشن استور مربوط می شود و احتمالا با ریشه یابی مشکل، آن هم برطرف می شود. اما بسیاری از کاربران در حال حاضر با این اپلیکیشن مشکل ندارند و این اپلیکیشن برای آن ها کار می کند.
برای شاتل لند هم در آزمایشی که امروز انجام شد این اپلیکیشن کار میکند و مشکلی در آن دیده نمی شود.

با نام کاربری خود نظر بدهید