شرکت چینی وان پلاس توانسته است در سال های اخیر با تولید جدیدترین گوشی های هوشمند که به بالاترین سطح از مشخصه های فنی مجهزند، خود را در میان کمپانی های بزرگ دنیای فناوری جای دهد و هم‌اکنون نیز طرفداران زیادی را در سراسر جهان جذب کرده است.

این شرکت به منظور کاهش هزینه های ساخت و درکی صحیح از نیاز بازار نسبت به گوشی‌های این شرکت، سیستم خرید دعوتنامه ای را برای فروش محصولات خود در نظر گرفته است.در این روش، علاقه‌مندان به محصولات این شرکت می توانند با ارسال دعوتنامه، تمایل خود را برای خرید محصول مورد نظر اعلام کنند و بدین ترتیب، وان پلاس گوشی ها را متناسب با تعداد درخواست ها تولید خواهد کرد و یا به عبارتی دیگر گوشی های اضافی که هزینه های زیادی برای ساخت آنها صرف خواهد شد، روی دست این شرکت نمی مانند. 

این شرکت هفته گذشته، گوشی هوشمند وان پلاس 2 خود را از طریق فناوری واقعیت مجازی رونمایی و در خصوص ویژگی های این گوشی اعلام کرد که این گوشی "کابوس پرچمداران 2016" خواهد بود.

به گفته وان پلاس، علاقه‌مندان به این گوشی می توانند با مراجعه به وب‌سایت اعلام شده و ارسال درخواست از طریق سیستم دعوتنامه ای، یکی از صاحبان آینده این اسمارت‌فون قدرتمند باشند.

علی‌رغم آن که وان پلاس همواره از سیستم دعوتنامه ای خود طرفداری کرده است و از آن به عنوان اقدام مثبت و موفق این شرکت یاد می کند، بسیاری از کاربران نارضایتی خود را از این شیوه فروش اعلام کردند. همچنین، تصمیم این شرکت برای عرضه جدیدترین اسمارت‌فون خود از طریق سیستم دعوت نامه، باری دیگر نارضایتی کاربران را به دنبال داشت. آنچه نارضایتی کاربران را بیشتر می کند، استفاده از یک صفحه رزرو جدید است که در زبان ساده درخواستی برای دعوت شدن در این سیستم دعوت نامه است. وان پلاس با توجه به تعداد افراد ثبت نام کرده در این صفحه اعلام کرد که در عرض سه روز یک میلیون درخواست رزرو برای گوشی جدیدش ثبت شده است.

همچنین، ماهیت این سیستم می تواند از دید کاربر نهایی حالت جانب دارانه داشته باشد به طوری که کاربران می توانند با معرفی سایر افراد به صفحه ثبت نام از طریق لینک شخصی خود، خود را در صف انتظار دریافت کنندگان این محصول بالا ببرند. البته این ویژگی می تواند برای آن دسته از افرادی که حضور کمرنگی در شبکه های اجتماعی و یا به طور کلی فضای مجازی دارند و نمی توانند افراد دیگری را برای رزرو دعوت کنند، چندان خوشایند نباشد چرا که با این روش، روز به روز جایگاه خود را در صف انتظار از دست می دهند و به جایگاه پایین تری منتقل می شوند.

 

اخیراً، یکی از توسعه دهندگان نرم افزاری به نام جک کوپر، موفق به هک سیستم رزرو این گوشی شده است. وی در روش ابداعی خود موفق شد تا نام خود را در صف دریافت کنندگان این گوشی از 70000 به 1694 برساند.

کوپر همچنین، روش هک این سیستم را توضیح داد اما جزییات مربوط به این روش را منتشر نکرد و از طریق حساب کاربری خود در توییتر، شرکت وان پلاس را از وجود این حفره امنیتی در سیستم رزرو باخبر کرد.

وان پلاس به تازگی اعلام کرده که در طی سه روز اولیه ثبت نام، بیش از یک میلیون درخواست ارسال شده است که می تواند برای این شرکت بسیار جالب توجه باشد.

با نام کاربری خود نظر بدهید