گزارش مالی سه ماهه دوم سال 2015 سامسونگ، از کاهش درآمد و فروش گوشی های هوشمند این شرکت خبر می دهد.

شرکت سامسونگ مجموع درآمدهای خود در سه ماهه دوم سال 2015 را منتشر کرد که بر اساس آن، این کمپانی کره ای درآمدی معادل 41.7 میلیارد دلار را تجربه کرد که با سود 5.87 میلیارد دلاری همراه بود.

اگرچه این میزان درآمد در مقایسه با آمار سه ماهه گذشته از رشد فروش محصولات این شرکت حکایت می کند اما در مقایسه با سال گذشته بیانگر افت 7.4 درصدی بود.

بخش موبایل این کمپانی کره ای در سال گذشته توانسته بود در سه ماهه دوم سال 2014، سودی معادل 3.76 میلیارد دلار را برای این شرکت به ارمغان آورد که این رقم در مدت زمان مشابه امسال به 2.35 میلیارد دلار رسید.

سامسونگ دلایل این افت در آمد و سود حاصل از فروش محصولات خود را عدم ارسال گوشی های میان رده و پایین رده، هزینه های بالای بازاریابی و عدم تامین نیاز بازار برای گوشی های گلکسی اس 6 اج عنوان کرد.

این شرکت همچنین پیش‌بینی کرده است که این افت فروش و درآمد را در نیمه دوم سال 2015 نیز تجربه خواهد کرد و برای رهایی از این مشکل، کاهش قیمت آخرین پرچمداران خانواده گلکسی های خود یعنی گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج را در سر می پروراند.

 اج پلاس این شرکت که به نمایشگر 5.7 اینچی و با دو لبه منحنی مجهز است در 13 آگوست رونمایی خواهد شد.

 

سامسونگ در نظر دارد تا در این رویداد رسانه ای که در شهر نیویورک برگزار می شود علاوه بر گلکسی اس 6 اج، از عضو جدید خانواده گلکسی نوت موسوم به گلکسی نوت 5 نیز پرده بردارد.

با نام کاربری خود نظر بدهید