اگر از طرفداران سامسونگ باشید می دانید که این شرکت برای دوربین اصلی گوشی های گلکسی اس 6 و  اس 6 اج از دو سنسور مختلف استفاده کرده و بعضی از این گوشی ها را با سنسور IMX240 سونی و بعضی را با سنسور ISOCELL ساخت خود روانه بازار کرده است. این مورد ظاهرا در مورد گلکسی نوت 5 و گلکسی اس 6 اج پلاس نیز تکرار شده است و با سرچ کوتاهی در اینترنت به تائید آن می رسیم.

درحالی که هر دوی گوشی ها سخت افزار تقریبا مشابهی دارند اما در مورد دوربین، ظاهرا سنسور IMX240 سونی بهتر عمل می کند و رنگ های اشباع شده بیشتری تحویل می دهد به طوری که برخی این سنسور را به ISOCELL با اشباع رنگ کمتر ترجیح داده اند. در تصویر زیر که توسط وبسایت SamMobile تهیه شده، می توانید تفاوت کیفیت تصویر این دو گوشی را مشاهده کنید.

با این فرض که این مورد در گلکسی نوت 5 و گلکسی اس 6 اج پلاس نیز به کار رفته است، ممکن است برایتان جالب باشد که بدانید کدام سنسور در گوشی شما استفاده شده است. با استفاده از آموزش زیر به راحتی می توانید به پاسخ خود برسید.

مرحله اول

در ابتدا  باید اپلیکیشن AIDA64 را دریافت کنید که از طریق این لینک می توانید آن را از پلی استور دریافت کنید.

مرحله دوم

پس از نصب، برنامه را باز کنید. از منوی اصلی گزینه Devices را انتخاب کنید تا پنجره اطلاعات گوشی برای شما نمایش داده شود.

مرحله سوم

 

حالا  می توانید اطلاعات گوشی خود را مشاهده کنید و در قسمت Camera ID سنسور مورد استفاده در دوربین گوشی خود را ببینید. همان طور که در دستور مشاهده می کنید، برای دوربین این گوشی از یک سنسور IMX240 برای دوربین اصلی و یک سنسور ISOCELL برای دوربین جلو به کار رفته است. ( در قسمت دوربین جلو، SLSI نشان دهنده استفاده از سنسور ISOCELL است).

با نام کاربری خود نظر بدهید