شرکت سامسونگ که طبق سنت همیشگی خود، جدیدترین گوشی های گلکسی نوت خود را در نمایشگاه IFA رونمایی می کرد، امسال با تغییر نگرشی ناگهانی، گلکسی نوت 5 را به همراه گلکسی اس 6 اج پلاس در طی مراسم Unpacked 2015 رونمایی کرد.


note5spen

آنچه که سامسونگ در کنار طراحی متفاوت این گوشی به آن می بالید، قلم S Pen این فبلت بود که با ویژگی های جدید خود می توانست لذت کار با چنین گوشی هایی با نمایشگرهای بزرگ را برای کاربران دو چندان کند.

اما امروز وب‌سایت های خبری، در گزارشی به یک ضعف بزرگ در این قلم اشاره و عنوان کردند که تعریف های ارایه شده از این قلم چندان هم قابل اعتماد نیست و قلم نوت از یک مشکل بزرگ برخوردار است. 

در این گزارش آمده است که اگر کاربر قلم S Pen را به صورت وارونه به محفظه در نظر گرفته شده وارد کند قلم آسیب خواهد دید و ممکن است عملکرد آن دچار اختلال شود.

این در حالیست که در مدل های قبلی گلکسی نوت، امکان قرار دادن قلم به صورت برعکس در محفظه مخصوص آن وجود نداشت. به طوری که طراحی ورودی این درگاه به گونه ای بود که که کاربر نمی توانست به راحتی آن را از سری مخالف آن وارد کند و اگر هم موفق به این کار می شد می بایست فشار بیشتری را در مقایسه با حالت عادی وارد کند.

اما در گلکسی نوت 5، این طراحی ویژه برای جلوگیری از ورود قلم از سری مخالف آن در نظر گرفته نشده و یا به عبارتی دیگر فراموش شده است. یعنی اگر کاربر قلم را به صورت اشتباه  وارد کند، نه تنها به راحتی در محفظه جای خواهد گرفت، بلکه ممکن است به قلم آسیب برساند و اختلالاتی را در عملکرد آن بوجود بیاورد. 

از انجایی که این اتفاق ممکن است برای هر کاربری رخ دهد و قلم را به صورت وارونه در محل مخصوص آن وارد کند، به طور قطع نگرانی هایی برای کسانی که می خواهند در آینده این فبلت را خریداری نمایند بوجود خواهد آمد چرا که ممکن است قلم این گوشی که به نوعی اصلی ترین قسمت آن محسوب می شود از کار بیفتد.

از این رو، سامسونگ می بایست راه حلی برای این مشکل بیابد و پیش‌بینی می شود که طراحی دوباره S Pen می تواند چاره این مشکل باشد.

با نام کاربری خود نظر بدهید